ŽP Informatika s.r.o.

O nás

Spoločnosť ŽP Informatika s.r.o. je dynamická lokálna IT firma s otvoreným kolektívom a priateľským zázemím. Svoje meno si buduje na dlhoročných skúsenostiach pôsobenia v oblasti poskytovania IT služieb, na spoľahlivosti, precíznosti  a profesionalite. Zameriava sa hlavne na  vývoj kvalitných SW riešení na mieru, pričom základným kritériom je práve uspokojenie špecifických potrieb definovaných zákazníkom.

  • Špecializujeme sa na vývoj a prevádzku veľkých podnikových informačných systémov pre priemysel. Máme za sebou stovky systémov a aplikácií.
  • Realizujeme riešenia pre rôzne typy výroby, obchod, sklady, nákup, dopravu, údržbu, zabezpečovanie kvality, financie, investície, účtovníctvo, personalistiku, registratúru, bezpečnosť a množstvo iných oblastí.
  • Disponujeme vlastnou komplexnou Java infraštruktúrou, ktorá prešla už niekoľkými generačnými zmenami.
  • Vytvárame rozhrania na technologické zariadenia a budujeme aplikácie pre mobilné počítače do výroby, skladov, dopravy, či pre ochranu.
  • Projekty, vývoj a prevádzku riadime podľa medzinárodných štandardov IPMA, PMI, PRINCE, ITIL, ITSM 20000, DevOps.
  • Zabezpečujeme komplexnú prevádzku informačných systémov.

Naši partneri sa môžu spoľahnúť na nadštandardné služby podporené vlastným SW nástrojom FIRIS®, ktorý  implementuje princípy metodológie ITIL a stal sa samozrejmou súčasťou každodenného života spoločnosti.

Široké spektrum riešení, vrátane úzko špecializovaných, preukazuje flexibilitu a  skúsenosti s návrhom a realizáciou informačných systémov pre oblasti  hutníckeho a strojárskeho priemyslu,  energetiky, služieb,  výskumu, dopravy, stavebníctva, štátnej správy,  zdravotníctva, školstva, športu a kultúry.

Kvalitu poskytovaných služieb dokladuje vlastníctvo certifikátov ISO 9001 a ISO 20000-1.

SGS_ISO-9001

Od roku 2007 sme členom Spoločnosti pre projektové riadenie a od roku 2010 členom organizácie itSMF Slovensko, ktorá predstavuje nezávislé združenie na podporu manažmentu IT služieb.

SPPR_logo_default itsmf-logo

Udržiavame aktívne obchodné vzťahy s poprednými dodávateľmi SW a HW, vďaka čomu môžeme našim zákazníkom vždy poskytnúť tie najkvalitnejšie riešenia.

Hour log BIG

logo-oracleMicrosoft_logo_(2012).svg

ibm_logoDell_Logocominfo