ŽP Informatika s.r.o.

ŽP Informatika – Váš partner pre IT

Spoločnosť ŽP Informatika s.r.o. je v regióne Horehronia stabilným partnerom pre poskytovanie informačných a komunikačných služieb. Dovoľte nám v tomto a nasledujúcej sérii článkov poskytnúť podrobnejšie informácie o tom, kto sme a čo je náplňou našej práce,  inšpirovať vás k spolupráci s našou spoločnosťou.

Dlhoročná história ŽP Informatika s.r.o. dokazuje, že v súčasnosti je v oblasti IT skúsenou a zabehnutou firmou. Za päť desaťročí ju sformovali ľudia,  ktorí  vybudovali informačný systém pre takú významnú spoločnosť akou sú Železiarne Podbrezová a.s. V tejto spoločnosti sme začínali ako maličký odbor s niekoľkými počítačmi a takmer žiadnou infraštruktúrou. V súčasnosti počet našich zamestnancov prekročil trojciferné číslo, používame najnovšie informačné technológie a pre počítače či notebooky potrebujeme viesť samostatnú evidenciu. Našou prioritou naďalej ostáva rozvoj a podpora informačného systému materskej spoločnosti Železiarní Podbrezová, ale od roku 2007 poskytujeme vybrané služby aj iným zákazníkom.

Hlavnou náplňou našej práce je návrh, vývoj a prevádzka informačných systémov ušitých zákazníkovi na mieru. Tak ako šaty od prvotriedneho krajčíra vám padnú lepšie ako bežná konfekcia, tak aj informačný systém vytvorený presne podľa vašich požiadaviek vám poskytne pohodlné a efektívne nástroje pre riadenie vašich podnikateľských aktivít. Nemusíte prispôsobovať svoje pracovné postupy hotovému systému, ale nami vytvorený systém sa prispôsobí vám.

Najviac skúseností máme v IT podpore pre oblasti strojárstva a hutníctva,  ale nerobí nám žiadny problém ani softvér pre logistiku a zásobovanie, správu noriem, zmlúv, registratúru a ďalšie oblasti.

Pre rozmanité spektrum zákazníkov poskytujeme outsourcing a prevádzku systémov, správu počítačových sietí, reinžiniering firemných procesov, či servis výpočtovej techniky, ktoré sú súčasťou našej každodennej práce.

Môžeme vám poradiť a pomôcť aj v ďalších oblastiach. Pripravíme vám nový web, spracujeme nový propagačný leták, či videoprezentáciu, pomôžeme pri budovaní grafickej firemnej identity alebo vás vyškolíme pre prácu s IT.

Budeme radi, ak si o nás prečítate aj o dva týždne, kde sa budeme venovať téme webových stránok.

Ešte viac nás poteší, ak sa stanete jedným z našich spokojných zákazníkov.